Неприятна контузия на капитана и загуба за Ботев от ЦСКА

11:02 / 23.10.2017
2975
Ботев загуби с 1:2 от ЦСКА-София в среща от 12-ия кръг на Елитната юношеска група до 19 години. Двубоят се игра на базата на столичния тим в Панчарево.

"Жълто-черните" бяха без капитана си Димитър Калчев, който се контузи още на загрявката преди мача. Засега не е ясно колко сериозна е травмата на сърцатия защитник.

Домакините поведоха с 2:0 още до 20-ата минута, като попаденията бяха напълно идентични. При първото центриране от ъглов удар бе засечено с гърди от играч на ЦСКА-София, а при второто ново изпълнение на корнер доведе до разбъркване и удар от близка дистанция.

До края на първата част "канарчетата" успяха да намалят, като точен бе Мартин Татаров. Нападателят успя да засече центриране отдясно и от близка дистанция вкара за 1:2.

Поражението свали Ботев на четвърто място в класирането с актив от 23 точки. Лидер е Черно море с 27 точки, следван от Левски и ЦСКА-София с по 26 т.