Шахматен клуб "Пловдив" с отлично представяне в силен национален турнир

11:47 / 17.10.2017
3298
Състезателите на шахматен клуб "Пловдив" се представиха отлично на приключилите в Дупница национални индивидуални купи за мъже и жени по Блиц и ускорен шахмат на България - "Рила 2017". Пловдивчани спечелиха сребърен медал в отборното класиране при жените и бронзов при мъжете, научи Plovdiv24.bg.

ШК Пловдив бе в състав: Илиян Стоянов, Ивайло Кирилов, Пламен Ройдов и Мартин Малинов (при мъжете), както и Соня Пионова и Галя Читакова (при жените).

Титлата при мъжете заслужиха шахматистите на "Виктори" (Благоевград), следвани от домакините от "Капабланка".

При дамите нашите бяха изпреварени единствено от "Червен бряг".

В индивидуалното класиране Соня Пионова взе две трети места на Блиц и в ускорения шахмат.

Забележително представяне при мъжете записа пловдивският талант Илиян Стоянов, който от 14-и поставен финишира на 5-о място в блица, като завърши реми срещу шампиона Марио Вутов и спечели срещу шампионката при жените Виктория Цекова.