Ботев удари Локо в голово шоу на Лаута

Коментари (1)
18:42 / 15.10.2017
5844
Ботев победи Локомотив с 4:2 в градското дерби от 10-ия кръг на Елитната юношеска група до 19 години. Двубоят се игра пред повече от 500 зрители на централния терен на Лаута.

През първото полувреме играта бе равностойна, а в определени периоди "смърфовете" бяха по-активният отбор на терена. След почивката обаче доминацията на "канарчетата" бе пълна и те можеха да постигнат още по-убедителен успех, но допуснаха елементарни голове.

Резултатът бе открит в 40-ата минута. Ангел Бастунов изведе Мартин Татаров сам срещу вратаря на Локомотив и нападателят пусна кълбото покрай него - 0:1.

В 55-ата минута Ангел Бастунов намери Милен Златков по левия фланг, а крилото с много красив техничен удар от ъгъла на наказателното поле простреля вратаря за 0:2.

В 69-ата минута преднината на "канарчетата" стана класическа. Милен Злаков получи отдясно по атаката на Ботев и стреля, прокарвайки топката между краката на вратаря за 0:3.

След по-малко от 120 секунди центриране отляво бе засечено от Димитър Законов, който прати топката в мрежата за 1:3.

В 76-ата минута обаче момчетата на Тодор Киселичков възстановиха преднината си от три гола. Кристиан Добрев направи рейд и пусна пас към Мартин Татаров, а нападателят без проблеми прати топката покрай вратаря за 1:4.

В 83-ата минута Мариян Тонев от Локо засече с глава центриране отдясно за крайното 2:4.