Ето кой е новият носител на Купа Пловдив

11:48 / 08.10.2017
3219
Бурса Бююкшехир Беледийе (Бурса) е новият носител на Купа Пловдив! Турският тим завоюва трофея за трети път, след 2013 и 2014 година.

В последния си мач в зала Колодрума отборът на бразилския треньор Анджело Верчези надигра КСМ Букурещ (Букурещ) с 3:1 (25:18, 25:18, 19:25, 25:19) гейма и остана непобеден в общо десетте си изиграни досега мача при трите си участия в турнира.

В последния двубой от силната международна надпревара домакините от Марица (Пловдив) изиграха силен мач срещу финалистките за Купата на претендентите от гръцкия Олимпиакос (Пирея), но отстъпиха пред класния съперник с 1:3 (16:25, 25:22, 25:27, 21:25) гейма.

В крайното класиране, след победителките от Бурса ББ с 4 победи се наредиха Олимпиакос с 3 победи, КСМ Букурещ с 2 победи, Марица с 1 победа и Динамо (Букурещ) без победа.