Марица допусна нелеп обрат от 2:0 до 2:3

13:01 / 25.09.2017
2679
Марица (Пловдив) взе първата си точка на международния турнир Дженгиз Гьолю 2017 в Бурса, но допусна пълен обрат от 2:0 гейма до крайното 2:3 (25:21, 25:22, 20:25, 20:25, 13:15) срещу Серамиксан Спор (Тургутлу) в последния си мач от надпреварата. Така българските шампионки завършиха на последното пето място в крайното класиране, а турският тим се класира четвърти.

Топреализатор на срещата стана Симона Димитрова с 25 точки, сред които и цели пет аса. Десислава Николова добави 17 точки към актива на Марица, с колкото бе и най-резултатната волейболистка в редиците на победителките Рида Ерлалелитепе.

В дербито на двата непобедени до този момент отбора, руският Протон (Балаково) надигра домакините от Бурса Бююкшехир Беледийе (Бурса) и приключи турнира с четири победи от четири мача и осигурено първо място.