Ботев съкруши Спартак със 7:0 в пловдивско дерби

12:06 / 23.09.2017
3108
Ботев разгроми със 7:0 Спартак (Пловдив) в мач от втория кръг за Купата на БФС при набор 2004. Срещата се игра на един от естествените терени на базата на "жълто-черните" в Коматево.

Момчетата на Андрей Андреев стартираха много силно и още до 9-ата минута имаха два гола аванс, а точни бяха Никола Гелин и Георги Лазаров. До почивката резултатът вече беше 5:0, а попаденията реализираха Теодор Андреев, Иван Аврамов и Илиан Томов.

През второто полувреме наставникът на "жълто-черните" направи редица смени в състава си и пусна в игра всички футболисти. В заключителните пет минути ботевистите стигнаха до още два гола, дело на Мартин Иванов и Андрей Цой.

По този начин Ботев се класира за осминафиналите в турнира, като жребият е през октомври.