Три маричанки заминаха с националния тим за Евро 2017

2891
1

Женският национален отбор по волейбол на България замина тази сутрин за участие в Европейското първенство 2017 (22 септември - 1 октомври). Шампионатът на Стария континент ще се проведе в Азербайджан и Грузия, като родните "лъвици" са в предварителна група "С" в Баку. Съперници на нашите момичета са още Русия, Турция и Украйна.

Първият мач на България е срещу Украйна на 23 септември от 14:30 ч (б.в). Следващата среща от групата е срещу Турция, на 24 септември от 14:30 ч, а последния двубой е срещу Русия, на 25 септември от 14:30 ч.

Първенецът в групата се класира директно за четвъртфинал. Втория и третият играят плейофи на кръст с вторият и третият от другата група, като нашият поток се кръстосва с група А (А-С и В - D). Победителите от двойките се класират за четвъртфинал.
В тима на България са три състезателки на Марица - Нася Димитрова, Мария Данчева и Жана Тодорова.

Състав на България за Европейското първенство:

Разпределителки:
Лора Китипова
Диана Ненова

Посрещачи:
Елица Василева
Добриана Рабаджиева
Ева Янева
Гергана Димитрова
Мирослава Паскова

Диагонал:
Емилия Николова

Централни:
Христина Русева
Нася Димитрова
Страшимира Филипова
Мария Данчева

Либера:
Мария Филипова
Жана Тодорова


Още по темата: ВК Марица, сезон 2017/2018
Всички новини по темата: (271)

Виж коментарите (1)
Актуални спортни новини:
Мачовете по ТВ! Пълна програма на всички мачове на живо по телевизиите.
Свали на своя телефон: Android или iOS!


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).