Локо с класика срещу Оборище при дебюта на канадеца

Коментари (9)
19:42 / 01.09.2017
5480
Локомотив победи втородивизионния Оборище с 3:0 в контрола на Лаута, предаде репортер на Plovdiv24.bg.

Димо Бакалов (21), Димитър Велковски (38) и Веселин Марчев (90) се разписаха за черно-белите. Неофициален дебют пък направи бившият канадски юношески национал Алесандро Хожабърпур. В последния момент той замени Пауло Серджо и започна титуляр, заставайки на върха на атаката.

През второто полувреме игра и намиращият се на проби нападател Приват Нгуесан.

"Смърфовете" стартираха двубоя с голяма част от футболистите, които са играли по-малко минути в досегашните шампионатни двубои.

Домакините очаквано започнаха по-активно срещата. Симеон Райков постоянно тормозеше противниковите защитници и в рамките на първите 7-8 минути бяха извършени 3 нарушения срещу него, които той самият изпълни.

В 21-ата минута Локо поведе с гол на Димо Бакалов, който засече с глава центриране на Симеон Райков от корнер.

В 38-ата минута Димо Бакалов проби по левия фланг и след центриране по земя Димитър Велковски засече с крак за 2:0.

В последната минута Веселин Марчев направи самостоятелен рейд, финтира двама противникови футболисти и с топовен шут от 10-ина метра опъна мрежата за крайното 3:0.

Мори Диау (46 - Илко Пиргов), Марк Бедиме, Ивайло Марков, Асен Георгиев, Георги Пашов (46 - Пламен Крумов), Янко Ангелов, Димитър Велковски (60 - Георги Пашов), Дани Кики (46- Веселин Марчев), Димо Бакалов (46- Присат Нгуесан), Алесандро Хожабърпур (60 - Ванчо Траянов), Симеон Райков.