"Жълто-черна" еуфория! Ботев прегази Бейтар и чака Маритимо!

Коментари (44)
22:18 / 20.07.2017
19813
Ботев (Пд) изигра страхотен мач и вече е в третия кръг на Лига Европа! "Канарчетата" разгромиха израелския Бейтар (Йерусалим) с 4:0 в реванша от втория предварителен кръг, който се игра на стадион "Лазур" в Бургас, предаде репортер на Plovdiv24.bg.

Попаденията бяха дело на Пламен Димов, Фернандо Виана, Лъчезар Балтанов и Фелипе Бризола.

Първата среща в Петах Тиква бе завършила 1:1 и така с общ резултат 5:1 пловдивчани продължават напред. Следващият им съперник ще е португалския Маритимо, като жълто-черните ще домакинстват в Бургас в първия двубой.

Още в 5-ата минута футболист на Бейтар прати топката в мрежата от малък ъгъл и след неумела намеса на Иван Чворович. Попадението обаче бе отменено заради зявна асада.

Пет минути по-късно Ботев поведе още при първия си по-сериозен домакински натиск пред вратата на Бейтар. Тодор Неделев центрира от корнер в наказателното поле, където Пламен Димов се извиси и засече с глава към задна греда, която бе оставена непокрита - 1:0.

В 14-ата минута "канарите" направиха уникален пропуск. Фернандо Виана получи пас от дясно и напредна сам срещу вратаря на Бейтар. Последва техничен шут покрай него, но топката мина покрай гредата в аут.

В 29-ата минута Крум Стоянов бе изведен отново сам срещу вратата на израелския тим и шутира с левия крак, но неточно.

Все пак в 33-ата минута Ботев материализира превъзходството си с втори гол. Негов автор бе Фернандо Виана със страхотно воле от въздуха. Кариоката получи пас от капитана Лъчезар Балтанов и без да оставя никакви шансове на вратаря прати топката в мрежата му - 2:0.

Две минути преди почивката жълто-черните организираха нова страхотна атака, като само отличното спасяване на стража на Бейтар не позволи Ботев да води с 3 гола на полувремето. "Канарчетата" разиграха пред вратата на гостите, като до удар стигна Крум Стоянов, който обаче бе изваден от Клейман след отлично разтягане.

Ботев окончателно предреши крайния изход в самото начало на второто полувреме. Тодор Неделев стреля изненадващо от пряк свободен удар и докато всички очакваха центриране в наказателното поле, топката срещна левия страничен стълб. След това отиде право в Лъчезар Балтанов и капитанът не сгреши на празна врата - 3:0.

В 54-ата минута пловдивчани изпълниха три поредни ъглови удара, като при единия от тях Пламен Димов можеше да отбележи втория си гол с глава, но стражът успя да избие топката буквално преди да влезе във вратата му.

Четвърт час преди края Бейтар остана с 10 души след безумна проява на Марсел Хейстер. Халфът разкара топката след тъч и бе изгонен заради втори жълт картон.

В 88-ата минута след атака на влезлия като резерва Лазар Марин последва пас към Фелипе Бризола, а той върна технично към Омар Косоко. Нападателят опита прехвърлящ удар с левия крак, при който топката срещна гредата.

В последната минута от редовното време Омар Косоко нахлу отдясно в наказателното поле и подаде към Фелипе Бризола, а кариоката оформи крайното 4:0.

Иван Чворович, Цветомир Панов, Виктор Генев, Пламен Димов, Йордан Минев, Меледже Омнибес, Лъчезар Балтанов (72- Серкан Юсеин), Крум Стоянов (78- Лазар Марин), Тодор Неделев, Омар Косоко, Фернандо Виана.

Този браузър не поддържа видео елемента.