Локо излъга Етър, макар и без напусналия Камбуров

Коментари (34)
20:41 / 14.07.2017
11067
Локомотив Пловдив победи новака в Първа лига Етър с 2:1 на старта на новия сезон. Двубоят се игра на градския стадион в Ловеч. Точни за черно-белите бяха Веселин Марчев (31) и капитанът Дани Кики (45). Той носеше лентата заради напускането на Мартин Камбуров няколко часа преди първия съдийски сигнал на съдията Ивайло Стоянов.

Срещата започна с едноминутно мълчание в памет на голямата легенда на черно-белите Аян Садъков. След това през първите 20 минути на терена не се случи нищо интересно, с изключение на контузията на Димитър Везалов. Бранителят бе заменен принудително, а като ляв бек заигра влезлият Димитър Велковски.

Две минути по-късно капитанът Дани Кики направи пробив през центъра и отправи удар към Кирил Акалски, но вратарят на Етър улови.

Локо поведе в резултата в 31-ата минута след чудесна атака. Ветеранът Ванчо Траянов хвърли 30-метров пас към Веселин Марчев. Юношата на Локо се измъкна от опеката на Веселин Минев, овладя перфектно на гърди и с десния крак простреля Кирил Акалски за 0:1. Това бе и първият гол за новия сезон в Първа професионална лига.

В добавеното време на първата част "смърфовете" удвоиха резултата с ново красиво попадение. Дани Кики получи пас от Пауло Серджо, овладя топката и с левия крак от 22-23 метра я насочи неспасяемо в десния ъгъл на Кирил Акалски за 0:2.

През второто полувреме пловдивчани направиха още една принудителна смяна. Пауло Серджо също се контузи и бе заменен от Стефан Йефтоски.

В 65-ата минута Локо пропусна идеална възможност да направи преднината си класическа. Димо Бакалов центрира една топка към малкия пеналт. Там оставеният непокрит Дино Мартинович засече с глава, но твърде неточно в аут.

Осем минути преди края Цветомир Тодоров върна Етър в мача с гол от пряк свободен удар за 1:2.

Илко Пиргов, Пламен Крумов, Ивайло Марков, Пламен Николов, Димитър Везалов (22- Димитър Велковски), Ванчо Траянов, Пауло Серджо (63- Стефан Йефтоски), Димо Бакалов, Веселин Марчев, Дани Кики (капитан), Дино Мартинович (80- Янко Ангелов).