Неделев удари новия таван на заплатите в Ботев, ще го последва още един играч

8962
11

Звездата на Ботев (Пд) Тодор Неделев, който само преди две седмици официално се завърна в клуба, след като ръководството се споразумя с Майнц 05, ще получава по 5000 евро на месец от "жълто-черните".
Любимецът на бултрасите още миналия сезон се отказа от част от парите, които трябваше да получава по договора си немския клуб, за да може да играе за "канарчетата". На практика Тошко е първият, който ще се възползва от новия таван на заплатите в клуба, който бе вдигнат от 3000 на 5000 евро, пише "Меризиан мач".

В Пловдив са уверени, че инвестицията не само си струва, но съвсем скоро ще може и да се възвърне с нов трансфер на нападателя зад граница. По-голямата част от приходите от него ще отидат в Майнц, но и "жълто-черните" ще вземат 40 процента.

Ръководството на Ботев е предложило същите условия и на Омар Косоко, чийто контракт изтича в края на годината и от клуба искат да го задържат. Роденият във Франция национал на Бенин навлезе в отлична форма в края на миналия сезон и я потвърди и в първия двубой срещу Партизани.

Косоко със сигурност ще остане в тима до края на евроучастието и ще е на линия и двубоите с Бейтар или Вашаш.


Още по темата: Лятна селекция и подготовка на Ботев сезон 2017/2018
Всички новини по темата: (205)

Виж коментарите (11)
Актуални спортни новини:
Мачовете по ТВ! Пълна програма на всички мачове на живо по телевизиите.
Свали на своя телефон: Android или iOS!


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).