Безапелационно! Локо спечели силен турнир в Калояново

18:52 / 03.06.2017
4076
Локомотив (Пд) спечели четвъртото издание на традиционния футболен турнир за деца до 12 години за Купа "Хеброс бус", който се проведе в петък и събота в пловдивското село Калояново.

Момчетата на треньора Данаил Димитров спечелиха трофея, след като надиграха с 3:1 в спора за първото място достойните си съперници от Марица (Пд).

По пътя към финала "черно-белите" победиха с по 3:0 съперниците си от Спартак (Пд) и Брестник. В малкия финал за третото място децата от Брестник се наложиха с 4:0 над връстниците си от Левски (Карлово).

В спора за пето място в крайното класиране малките "гладиатори" от Спартак прегазиха с 6:0 съгражданите си от Юнайтед (Пд), а домакините на турнира от ФК Калояново останаха на последното, осмо място след загуба от Металик (Сопот) с 2:3 след дузпи (0:0 след 2 полувремена по 20 минути в редовното време).

Лично управителят на фирма "Хеброс бус" инж. Веселин Дошков връчи купата на победителите от Локомотив, а в официалната церемония по награждаването освен него се включиха кметът на Община Калояново Георги Георгиев, зам.-кметът Веселин Бонов, шефът на дирекция "Спортни дейности" в Община Пловдив и легенда на Ботев (Пд) Петър Зехтински, генералният секретар на АБФ (Асоциацията на българските футболисти) Георги Бойчев и председателят на дисциплинарната комисия на БФС-Пловдив Румен Маркович.

Турнирът за купа "Хеброс бус" е част от Националната програма "Децата и футболът", посветен е на Международния ден на детето и се организира от АБФ, БФС и Община Калояново.

Всички осем участващи отбора получиха пълна футболна екипировка и топки, осигурени от спонсора на турнира.