Пловдивско училище продължава да гази наред по пътя към титлата

2595

Отборът на СУ "Цар Симеон Велики" (Пловдив) се класира за финала в държавното ученическо първенство по волейбол за момчета (8-10 клас).

Това стана факт, след като възпитаниците на треньора Драган Иванов победиха убедително тима на София с 3:0 (25:16, 25:17, 25:19) гейма. В полуфиналите и финала на надпреварата в град Суворово се играе в 3 от 5 гейма, за разлика от груповата фаза.

Тимът на СУ "Цар Симеон Велики" е съставен изцяло от състезатели на Виктория Волей (Пловдив).

Утре по обед е финалът за шампионската титла. Съперник на пловдивчани ще е победителят от другия полуфинал между отборите на Добрич и Кърджали.

Шампионът в държавното ученическо първенство (8-10 клас) печели квота за участие в световното волейболно първенство за ученици в тази възраст.

Виж коментарите (0)
Актуални спортни новини:
Мачовете по ТВ! Пълна програма на всички мачове на живо по телевизиите.
Свали на своя телефон: Android или iOS!