Завършване по шампионски!

12:53 / 28.05.2017
4170
Ботев завърши по шампионски първенството в Югоизточната елитна юношеска група до 15 години. В среща от последния кръг "канарчетата" се наложиха с 4:0 над Нефтохимик.

Момчетата на Иван Гешев вкараха по два гола в двете полувремена и прекъснаха впечатляващата серия на гостите от девет поредни мача без загуба. "Жълто-черните" бяха предвидили битката да се играе на естествен терен, но заради падналия дъжд над Пловдив я преместиха на изкуствения.

През първата част във вратата на "шейховете" се разписаха Аспарух Славов и Мерт Салимехмед, а след почивката Георги Трифонов и автогол оформиха крайното 4:0.

По този начин "канарчетата" финишираха на първата позиция с актив от 55 точки, на девет пред втория Берое. Локомотив (Пловдив) остана на третото място на 10 точки от "жълто-черните".