Чандъров изхвърли Ботев от Топ 4, "канарчетата" се отърваха с малко

Коментари (1)
11:27 / 08.05.2017
6287
Бившият финансов благодетел на Ботев (Пд) Румен Чандъров не пожали "канарчетата". Отборът на бизнесмена Септември (София) удари жълто-черните с 2:0 в дербито от 25-ия кръг на Елитната юношеска група до 19 години.

Припомняме, че преди дни Чандъров обяви пред тартори от агитката на Ботев, че е готов да се върне в клуба, ако поне 15 000 привърженици подкрепят тима във финала за Купата срещу Лудогорец.

Иначе дербито между Септември и Ботев се игра на стадиона в село Герман.

Загубата изхвърли "канарчетата" чак на 5-о място във временното класиране с актив от 48 точки. Една повече имат отборите на Левски и Септември. На първите две позиции пък са други два столични клуба - ЦСКА с 62 точки и Славия с 57 т.

В 75-ата минута нападател на домакините засече отблизо центриране отдясно и простреля вратаря Стелиан Ангелов за 1:0.

В 89-ата минута столичани решиха всичко в срещата с втори гол, дошъл след много добре насочен шут от 22 метра.

Загубата на Ботев можеше и да е далеч по-тежка, тъй като футболистите на Септември на 3 (три) пъти уцелваха гредите.