Пловдивчанки подчиниха 13-кратния шампион във футболното дерби на България

12:27 / 01.05.2017
4810
Пловдивският Екомет90 подчини 13-кратния шампион НСА с 1:0 в дербито от женското футболно първенство на България. Двубоят бе изключително важен и за двата тима, тъй като столичанки се борят за участие в Иампионската лига, а Екомет90 преследва класиране в Топ 3.

През първото полувреме на мача НСА създаде няколко опасни атаки, но централната защитна двойка на пловдивчанки Иванка Димитрова и Анна Георгиева, както и националната вратарка Роксана Шахънска, се справиха безупречно.

В 80-ата минута Габриела Боюклиева от Екомет90 удари греда след директно изпълнение на фаул, а след това сантиметри не достигнаха на Иванка Димитрова да направи успешна добавка и да открие резултата.

Така се стигна до 84-ата минута, когато падна победният гол. Александра Янева направи бърз пробив, след което пусна прекрасен извеждащ пас към Леонора Желева, която опъна мрежата зад вратата на НСА - 1:0.