Безмилостно! Марица докосва титлата след як бой над Левски

23:20 / 25.04.2017
2840
Марица (Пловдив) вече е само на една победа от третата си поредна шампионска титла. В първия мач от финалната серия в женската Национална волейболна лига момичетата на старши-треньора Иван Петков надиграха гостуващия Левски (София) с 3:0 (25:15, 25:18, 25:15) гейма, предаде репортер на Plovdiv24.bg.

Както се очакваше, интрига в двубоя липсваше и жълто-сините затвориха мача след точно 63 минути игра. Така маричанки поведоха с 1:0 победи във финалната серия, а зрителите видяха 19-ата победа на отбора от 19 мача през настоящия сезон в шампионата.

Още в първия гейм Марица наложи тотално надмощие на терена във всички елементи на играта. Капитанката Радосвета Тенева поведе своите съотборнички към победата, отбелязвайки 5 точки за крайното 25:15, оформено с ас от самата нея за последната точка.

Благодарение най-вече на влязлата като резерва Моника Кръстева, Левски леко подобри играта си във втория гейм, но допусна и много грешки. В спокойно темпо домакините имаха превес и удвоиха преднината си след 25:18.

Мачът продължи в същото русло и през третата си част. Марица водеше безпроблемно в резултата през целия гейм, а Силвана Чаушева с успешна атака затвори мача при 25:15.

Топреализатори на срещата станаха диагоналите на двата тима Габриела Цветанова и Моника Кръстева с по 9 точки.

Финалната серия се играе във формат до две победи от максимум три мача. Втората среща е в четвъртък, 27 април, от 16:00 часа в софийската зала "Люлин".