Не може без торта! Марица зарадва мениджъра си за ЧРД

14:13 / 09.04.2017
2448
На рождения ден на своя мениджър Борис Халачев женският волейболен отбор на Марица (Пловдив) стигна до тайбрек като гост на елитния турски тим Чанаккале Беледийеспор (Чанаккале). Шампионките не успяха да зарадват шефа си и с крайната победа, но празникът си е празник и нямаше как да мине без торта.

Приятелската среща завърши при резултат 3:2 (25:20, 25:16, 24:26, 21:25, 15:8) гейма в полза на домакините. В първите два гейма българският тим не успя да се справи със сервисите на Чанаккале и турският отбор наниза цели девет аса, за да поведе с 2:0.

В третата част и Марица започна да бележи точки от линията за начален удар. Значително подобри и играта си в нападение, с което успя да вземе гейма с 26:24. С цели пет аса (три от Габриела Цветанова), пловдивчанки наложиха надмощие и в четвъртата част, за да изравнят след 25:21.

В тайбрека се развали посрещането на Жълто-сините, а от там пострада и атаката. Домакините се възползваха, за да затворят мача в своя полза след 15:8.

Джерен Кестиренгьоз стана топреализатор на мача с 27 точки за победителките. Най-резултатна за Марица беше Силвана Чаушева с 16.