Вижте защо Ботев остана във втората осмица

3825

Останалият под чертата на първата шестица пловдивски Ботев спечели само един мач от 12-те си сблъсъка срещу отборите от Топ 6 - 2:1 срещу Дунав в Разград на 24 септември м.г.

- Лидерът на Ботев Пд Тодор Неделев няма нито един гол в шестте пролетни срещи на канарчетата, като в периода се отличи само с 2 асистенции.

- Ботев Пд вкара повече голове досега от градския си съперник Локомотив - 34 срещу 33, но допусна цели 5 загуби повече от железничарите - 11 срещу 6, като за втори пореден сезон ще финишира след черно-белите в крайното класиране.

- Головата разлика на Монтана в момента е минус 31. Никога преди в досегашните 8 участия на тима в елита разликата между вкараните и допуснатите попадения не е била толкова голяма. Клубният антирекорд е от сезон 2012/13 г. - минус 30 гола, съобщава Гонг.

Нито един от 11-те нови футболисти, които записаха участия за - Монтана през пролетния дял на първенството, не постигна попадение и не подаде голов пас.

- Монтана не взе точки досега срещу половината от участниците в елита - 7, но Ботев е един от трите тима, срещу които записа победа - 3:1 на 3 ноември м.г.


Още по темата: Ботев - Монтана 31/03/17
Всички новини по темата: (26)

Виж коментарите (0)
Актуални спортни новини:
Мачовете по ТВ! Пълна програма на всички мачове на живо по телевизиите.
Свали на своя телефон: Android или iOS!


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).