Локо много близо до Топ 6 след 1:1 срещу Дунав

Коментари (34)
19:24 / 10.03.2017
9686
Локомотив (Пд) завърши 1:1 като гост на Дунав в мач от 24-ия кръг на Първа лига, който се игра на "Лудогорец Арена" в Разград. Васил Шопов (34) бе точен за русенци, които играха повече от половин час с човек по-малко заради червен картон на Олексей Ларин. Дино Мартинович изравни за "смърфовете", разписвайки се във втори пореден двубой.

Така двата тима почти си осигуриха на 100 процента място в първата шестица. Локо запази четвъртото си място и вече има 38 точки. Дунав пък настигна Черно море с 36 точки.

Още в 6-ата минута се стигна до опасно положение пред една от двете врати. Това стана след атака на Бирсент Карагарен по дясното крило. Нападателят финтира Шоко и центрира в наказателното поле. Там Бранимир Костадинов надскочи Пламен Крумов и засече с глава, но на педя покрай гредата в аут.

В 15-ата минута Дунав пропусна идеална възможност за откриване на резултата. След центриране от корнер топката попадна в непокрития Михаил Милчев, който от 5-6 метра шутира мощно, но над вратата.

Няколко минути по-късно бърза атака на Дунав по левия фланг завърши с остро центриране в малкия пеналт. Там Бранимир Костадинов засече с крак, а вратарят на Локо Ясин Ел Харуби изби атрактивно с една ръка в корнер.

Локо отправи първия удар към вратата на русенци чак в 25-ата минута. Той бе дело на Веселин Марчев от дистанция, но топката излезе високо в аут.

Три минути след това бе и първото по-сериозно положение за черно-белите. След центриране на Пламен Крумов топката стигна до Дино Мартинович, но той шутира слабо по земя на сантиметри от гредата.

В 34-ата минута Дунав успя да материализира превъзходството си на терена. Васил Шопов от центъра намери Бирсент Карагарен на десния фланг. Бившият играч на Локо напредна и центрира перфектно в наказателното поле. Там отново Шопов засече от движение с крак и изненада Ел Харуби за 1:0.

В самия край на първото полувреме Локо изпусна най-чистото си положение. След центриране в наказателното поле Мартин Камбуров бе съборен при борбата за висока топка. Не последва дузпа, а топката стигна до Парвиз Умарбаев, който шутира от 6-7 метра с левия крак, но покрай гредата.

В 57-ата минута Дунав остана с човек по-малко на терена. Атака на Локо завърши с извеждащ пас към Димо Бакалов. Той се откъсваше сам срещу вратаря Антонов, когато бе фаулиран пред наказателното поле от Олексей Ларин. Реферът Стефан Апостолов вдигна директен червен картон на бранителя на русенци. Зад топката за изпълнение на фаул застана Мартин Камбуров, който обаче шутира над гредата в аут.

Четвърт час преди края Шоко центрира от десния фланг към току-що влезлия Мигел Луке. Испанецът засече с глава, а топката профуча покрай сглобката на вратата в аут.

Така се стигна до 84-ата минута, когато Локо изравни резултата. Димитър Велковски отправи топовен шут от близо 25 метра, при който топката рикошира в гредата. Тя попадна в Дино Мартинович, който беше безмилостен при добавката - 1:1. Това бе трети гол за словенеца, който се разписа два пъти при успеха над Локо (ГО) в предишния кръг.

ДУНАВ - ЛОКО 1:1