Ботев удари Лудогорец на Пепо Пенчев, предстои тежък реванш

12:59 / 08.03.2017
5134
Ботев (Пд) победи Лудогорец с 2:1 в първи полуфинал от турнира за Купата на България при юношите от набор 2001. Двубоят се игра в Коматево, а реваншът е на 14 март в Разград.

Гостите от Лудогорец бяха водени от бившия футболист и треньор на представителния тим на Ботев Петър Пенчев.

"Канарчетата" откриха резултата минута преди крлая на първото полувреме. Станислав Шопов центрира отляво към Димитър Тонев, който засече от движение. Вратарят на Лудогорец изби, но при добавката Петър Караангелов бе точен от непосредствена близост - 1:0.

Пет минути след почивката Емил Колев и Иван Василев взаимодействаха отлично, след което Василев изведе Станислав Шопов сам срещу вратаря и халфът не сгреши, удвоявайки резултата - 2:0.

Лудогорец стигна до скъпоценно попадение в 69-ата минута. То бе дело на Кирил Янакиев, който се разписа след директен шут от фаул.