Голям успех за Вики Радева, Пловдив с два медала от държавното по шах

Коментари (2)
14:42 / 06.03.2017
4128
15-годишният пловдивски талант Виктория Радева от ШК Локомотив 2000 Пловдив постигна голям успех в държавното първенство за жени по класически шахмат, което завърши в Плевен. Радева спечели бронзов медал с актив от 6 точки.

Това е първо отличие за ученичката от НТГ "Васил Левски" - Пловдив във финалите на държавния шампионат при жените.

Шампион на България, неочаквано за мнозина, стана Нургюл Салимова от ШК Бургас-64 със 7 точки. Второ място и сребърния медал заслужи доайенът в женския шахмат Маргарита Войска от Локомотив Пловдив с 6,5 точки.

За сегашните и бъдещи успехи Виктория Радева разчита много и на помощта на GM Александър Делчев, с когото работи повече от година. Във финала в Плевен пловдивчанката допусна само една загуба от шампионката Нургюл Салимова, като Вики сама определи тази партия като най-лошата за нея през последните 5 години.

Припомняме, че 15-годишната шахматистка държи своеобразен рекорд в юношеския шахмат - 7 поредни шампионски титли по класически шах.