Локо врътна 1:1 с Берое на Лаута

09:33 / 27.02.2017
2117
Локомотив (Пд) завърши 1:1 срещу Берое (Стара Загора) в първия си официален мач за новата година от Елитната юношеска група до 17 години. Черно-белите поведоха с гол на Октай Юсеин през първото полувреме, но старозагорци изравниха след почивката чрез Емил Иванов.

Двубоят от 16-ия кръг се игра на изкуствения терен на Лаута.

Срещата започна равностойно, като битката в центъра на терена преобладаваше в началните минути.

В 18-ата минута Желязко Калинов от Локомотив нахлу от левия фланг в наказателното поле на Берое, пусна пас към Октай Юсеин, който с премерен удар откри резултата за 1:0.

В 26-ата и 27-ата минута последваха нови опасни удари към вратата на "зелените", но до гол не се стигна.

В 38-ата минута, след неразбирателство в защитата на Локомотив, топката попадна в играч на Берое, който стреля, но вратарят Стефан Дафовски се намеси и предотврати гол.

В 65-ата минута на срещата Берое стигна до изравнителен гол. Емил Иванов от състава на гостите засече центриране от корнер за 1:1. В самият край на срещата и двата отбора имаха възможност да стигнат до победата, но не се възползваха от открилите се шансове.

След този мач момчетата на треньора Христо Телкийски се намират на 7-мо място в Елитната група до 17 години с актив от 25 точки. Следващата събота (04.03) "черно-белите" гостуват на Септември (София).