Марица аха да даде гейм, но все пак взе своето

21:29 / 23.02.2017
2800
Марица (Пловдив) постигна дванадесетата си поредна победа от началото на сезона в женската Национална волейболна лига. Шампионките надиграха гостуващия Казанлък Волей (Казанлък) с 3:0 (25:12, 25:17, 28:26)* след 71 минути игра в зала Пловдивски университет.

В първия гейм надмощието на домакините беше пълно. С перфектна Нася Димитрова край мрежата (4 атаки при 100% успеваемост и 3 точкови блокади) и с четири директни точки от линията за изпълнение на сервис Марица взе частта с категоричното 25:12.

Димитрова продължи да бележи точка след точка и във втория гейм и историята почти се повтори. Този път обаче и началният удар на Розите проработи и допринесе с 6 аса към актива им за крайното 25:17 в полза на пловдивчанки.

Третият гейм бе най-интересен. Старши-треньорът Иван Петков даде почивка на Габриела Цветанова и пробва схема със Силвана Чаушева като диагонал. И двата отбора започнаха да допускат повече брак в играта си, рязко намаляха точките от сервис и от блокада. Получиха се обрати и догонвания в резултата и геймът влезе в "добавено време" преди Марица да го затвори при 28:26 и да подпечата единадесетата си чиста победа.

Топреализатор на мача стана Нася Димитрова с 18 точки, пет от които от блокада. Симона Димитрова добави 10, а най-резултатна за Казанлък беше Янита Борисова с 11 точки.

Марица вече е с 12 победи, 36 точки и 36:1 гейма от 12 мача и продължава да е убедителен водач в класирането. Преди изиграването на останалите срещи от дванадесетия кръг, в таблицата следват Казанлък със 7 победи и 24 точки и Раковски (Димитровград) и ЦСКА (София) с по 7 победи и 19 точки.

В следващия кръг Жълто-сините гостуват на ЙЕБ Шумен 05 (Шумен) на 4 март от 18:00 б.в. в зала Младост.