Драма в Битката за Тракия! Ботев с обрат от 0:2 до 3:2

09:18 / 11.12.2016
4206
Ботев взе по изключително драматичен начин "Битката за Тракия" срещу Берое в Елитната юношеска група до 17 години. Отложеният двубой от 11-ия кръг се игра пред около 50 зрители на изкуствения терен в "Коматево" и приключи 3:2 за пловдивчани.

В 22-ата минута топката бе изпратена към половината на Ботев, защитата на "канарчетата" допусна елементарна грешка и Денислав Станчев останал очи в очи с Ангелов не пропусна - 0:1.

В 37-ата минута вратарят на Ботев бе безпомощен, след като Денислав Станчев отбеляза втория си гол, отново останал сам срещу стража - 0:2.

През вторите 40 минути "канарчетата" се появиха на терена коренно променени и натикаха гостите в собствената им половина. Още в 72-ата секунда на втората част Станислав Шопов отне топката и я насочи към Васил Пунарджиев, който отблизо не сгреши - 1:2.

В 54-ата минута "жълто-черните" стигнаха до равенството. Габриел Земярски получи топката отляво и я центрира отлично към Петър Караангелов, който изпревари вратаря и от движение прати кълбото в мрежата за 2:2.

Така се стигна до последната 80-а минута, в която Димитър Пройчев бе оставен непокрит пред наказателното поле на "зелените" и с точен удар в долния ляв ъгъл донесе пълния обрат за тима си.

В даденото от съдията продължение "канарчетата" бяха близо до нов гол, но ударът на Станислав Шопов от свободен удар се отклони от напречната греда.