Марица сътвори нещо невиждано през последните години

11:35 / 27.11.2016
3797
Марица постигна трудна победа над Борислав (Първомай) с 2:1 в последния за есенния полусезон 17-и кръг от първенството в Трета лига - Югоизточна група. С успеха жълто-сините излязоха на първо място в класирането и за първи път от доста години ще зимуват като лидери.

За това допринесе и равенството 1:1 между Раковски 2011 и досегашния водач Загорец (Нова Загора).

В 33-ата минута опитният Борислав Караматев получи чудесен пас от Венцислав Гюзелев и с хубав удар насочи топката в долния десен ъгъл на вратата на Ферди Мюмюнов за 1:0.

В 41-ата минута гостите стигнаха до равенството. При една контраатака последва добро центриране в наказателното поле, а там Георги Петров - Геша се оказа на добра позиция и изпуснат от защитниците на "Марица" изравни. Голът е едва първият във вратата на кършиякалии от последните 8 мача.

В 87-ата минута Борислав Караматев изведе прекрасно зад защитата на Борислав Венцислав Гюзелев, който напредна и реализира ценното попадение за 2:1.

Така Марица постигна осма поредна победа, като в тези осем двубои реализира 32 гола и допусна само 1 и напълно заслужено оглави класирането в Трета лига.

Марица: Илия Николов, Алил Кардашев, Красимир Иванов - капитан, Мирослав Пушкаров, Пламен Табаков, Даниел Спасов (Тодор Иванов), Петьо Димитров, Венцислав Гюзелев, Борислав Караматев, Димитър Юруков (Аян Садъков), Георги Арабаджиев (Георги Георгиев). Треньор: Стоян Димитров

Борислав (Първомай): Ферди Мюмюнов, Илия Янков, Иван Стоянов (Николай Ангелов), Пейо Батинов, Апостол Павлов, Георги Неделчев, Кристиян Ватралев (Кристиян Николов), Георги Петров, Таньо Бончев, Шабан Османов (Васил Колев), Валентин Сливов. Треньор: Александър Стойчев - Легендата