Асеновградчанка донесе европейска титла за България

2609

България спечели втори златен медал от Европейското първенство по бокс за жени, което се провежда в София.

Асеновградчанката Станимира Петрова стъпи на европейския връх за първи път в своята кариера. В категория до 54 килограма нашето момиче победи по точки Анна Алимарданова от Азербайджан. И тримата съдии бяха единодушни и дадоха предимство за Станимира.

Тя взе реванш срещу азерката, която я отстрани на четвъртфиналите на Европейските игри в Баку през 2015 година.
Plovdiv24.bg припомня на своите читатели, че до скоро Станимира Петрова се боксираше за пловдивския клуб на легендата Александър Христов, но вече се състезава за софийския Локомотив.


Още по темата: "Златната" асеновградчанка Станимира Петрова прекърши най-голямата си съперничка
Всички новини по темата: (15)

Виж коментарите (0)
Актуални спортни новини:
Мачовете по ТВ! Пълна програма на всички мачове на живо по телевизиите.
Свали на своя телефон: Android или iOS!


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).