Всяко хубаво нещо има край!

Коментари (30)
16:50 / 22.10.2016
13469
Ботев загуби от Черно море с 2:3 в мач от 11-ия кръг на Първа лига, който се игра в Коматево, предаде репортер на Plovdiv24.bg. "Канарчетата" изоставаха с 0:3 до почивката след попадения на Иван Коконов (3), Даниел Георгиев (30) и Уго Сеико (42), но през втората част върнаха две попадения чрез Серкан Юсеин (62) и Радослав Терзиев (70).

По този начин жълто-черните прекъснаха успешната си серия от 5 поредни мача без поражение.

Победата на Черно море пък бе първа в Пловдив от 13 години насам.

Ботев остана с актив от 17 точки, който отрежда на тима 6-о място във временното класиране. Черно море пък вече е 4-и с 20 точки.

Мачът стартира с едноминутно мълчание в памет на починалия преди дни бивш футболист на Ботев Румен Юруков.

Черно море поведе при първото си положение в срещата. Александър Цветков направи добър пробив, пусна пас надясно към Ондрей Сукуп. Той центрира в пеналта, където Иван Коконов засече с глава за 0:1. Това бе мач №150 в родния елит за голмайстора.

Пет минути по-късно Бакари бе изпуснат и нахлу в пеналта, след което шутира мощно с левия крак, но в гредата.

Ботев направи принудителна смяна в 22-ата минута заради контузия на Цветомир Панов. Той бе заменен от централния защитник Кристиян Димитров, а Радослав Терзиев се премести на десния бек.

В 30-ата минута "моряците" удвоиха преднината си. Това стана след красив гол на Даниел Георгиев. Той преодоля няколко противникови футболисти и простреля вратаря Георги Георгиев от 20-ина метра за 0:2.

В края на първото полувреме варненци шокираха домакините с трети гол, който бе дело на Уго Секо. Португалецът шутира необезпокояван почти от точката на дузпата и ознаменува първото си попадение за Черно море.

Ботев намали изоставането си в 62-ата минута, когато Серкан Юсеин направи самостоятелен пробив, който завърши с плътен шут в долния десен ъгъл на вратаря Коварж за 1:3.

В 70-ата минута "канарите" се върнаха в мача. Тодор Неделев центрира от корнер, а Радослав Терзиев засече с глава за 2:3.

В добавеното време пловдивчани пропуснаха златен шанс да стигнат до равенството. Тодор Неделев центрира от фаул в наказателното поле на гостите. Топката стигна до Радосла Терзиев, който обаче не успя да нанесе точен удар.

Ботев (Пд): Георги Георгиев, Цветомир Панов (22- Kристиян Димитров), Даниел Златков, Радослав Терзиев, Крум Стоянов, Меледже Омнибес (46- Наско Милев), Серкан Юсеин, Стенио, Тодор Неделев, Иван Стоянов (52- Даниел Кутев), Жоао Паоло.

Черно море: Коварж, Михаил Венков, Пламен Николов, Стефан Станчев, Сукуп, Александър Цветков, Тодор Паланков, Иван Коконов, Бакари (62- Марек Кузма), Уго Секо, Даниел Георгиев (71- Георги Илиев).