Нежно трио и Лимона донесоха късмет на колежани

22:11 / 09.10.2016
5016
Отборът на Евроколеж успя да победи минимално състава на Миньор Раднево с 1:0 в мач от 10-ия кръг на Трета лига - Югоизточна група. Единственото попадение падна в 75-ата минута, когато Тодор Тимонов - Лимона изпълни перфектен фаул от 20 метра.

Срещата беше ръководена от дамското трио Християна Гутева, Павлета Рашкова и Лилия Думбалакова. Съдийската тройка се представи отлично, като през втората част Гутева дори трябваше да усмирява страстите между играчите след стълкновение при един груб фаул срещу Георги Бъчваров.

Мачът се игра почти пред вратата на гостите, а пловдивчани изпуснаха много положения за гол.

В 75-ата минута след центриране на Тодор Тимонов към Малев, крилото беше съборено пред наказателнбото поле и съдията Христина Гутева отсъди фаул. Зад топката застанаха Георги Куртев и Тодор Тимонов, а последният изпълни технично и топката влетя в мрежата за 1:0.

След този успех Евроколеж има 12 точки и е на 11-о място в класирането, а гостите са 15-о с 8 точки. В сряда колежани играят отложена среща с Розова долина в Оризари от 16 часа.

Евроколеж: Георги Петров, Иван Атанасов, Георги Бъчваров, Александър Иванов, Николай Николов, Сезгин Четин, Пейчо Янчев, Тодор Тимонов, Атанас Савов, Борис Малев, Серафим Михайлов /Георги Куртев, Мирослав Караилиев, Веселин Отман/.