Блъскане, джаскане, червени картони и 0:0 между Ботев и хибрида ЦСКА-София

Коментари (47)
19:24 / 01.10.2016
13554
Ботев завърши 0:0 срещу хибрида ЦСКА-София в дербито от 9-ия кръг на Първа лига, което се игра на базата на "канарчетата" в Коматево, предаде репортер на Plovdiv24.bg.

Мачът бе изключително нервен, като на терена преобладаваха разправиите и здравите сблъсъци. Двата тима завършиха с по 10 души заради червени картони на Стенио от домакините и Давид Симао от гостите.

По този начин жълто-черните продължиха успешната традиция да не губят пред собствена публика от "армейците". С равенството Ботев има вече актив от 14 точки, който изкачва тима на 6-о място във временното класиране.

През целия двубой липсваха чистите голови ситуации, но все пак първата по-сериозна опасност бе пред вратата на Ботев в 30-ата минута. Арсенио напредна по фланга и центрира в пеналта, където националът Чорбаджийски падна и не успя да нанесе удар, а Цветомир Панов изчисти в корнер.

Две минути по-късно Жоао Паоло бе изведен от Тодор Неделев отдясно в наказателното поле и шутира, но излезлият предвидливо напред вратар Георги Китанов спаси.

В добавеното време на първата част Давид Симао изпусна нервите си и удари с лакът в лицето Тодор Неделев, за което логично получи червен картон.

След почивката нервите отново преобладаваха, а в 66-ата минута Стенио си изпроси много глупав червен картон. Халфът отигра една топка на тъчлинията, след което настъпи съперников играч при спряла игра и също пое преждевременно към съблекалните.

Георги Георгиев, Крум Стоянов, Даниел Златков, Радослав Терзиев, Цветомир Панов, Стенио, Тодор Неделев, Фелипе Бризола (21- Серкан Юсеин), Меледже Омнебес, Жоао Паоло (90+2 - Даниел Кутев), Иван Стоянов (85- Омар Косоко).