Спортните новини: Днес (16) | Вчера (23)
Ботев съкруши Локо с 5:0, феноменален Крис Добрев мушна 4 гола
Автор: Екип Plovdiv24.bg 13:52 / 21.09.2016Коментари (0)3017
Ботев постигна великолепна победа с 5:0 над Локомотив (Пловдив) в мач от втория кръг за Купата на БФС при набор 2001. Срещата се игра на естествен терен №1 в "Коматево" и мина под пълната доминация на "канарчетата".

В герой за "жълто-черните" се превърна Кристиан Добрев, който заби четири гола във вратата на "смърфовете". По този начин талантливият нападател вкара 7 гола само в рамките на 4 дни, след като в неделя се разписа на три пъти във вратата на Левски в U17.

Още в 10-ата минута резултатът бе открит след изумително попадение на Добрев. Топката бе центрирана към наказателното поле на Локомотив и бе избита, след което се насочи към Добрев, а нападателят с мощен удар от въздуха от границата на наказателното поле разстреля вратаря - 1:0.

В 27-ата минута Крис Добрев и Димитър Тонев комбинираха в половината на "смърфовете", след което бургазлията се озова на стрелкова позиция и с премерен удар покачи на 2:0.

В 35-ата минута "черно-белите" получиха червен картон, след като играч на Локомотив фаулира грубо Крис Добрев и бе декориран с втори жълт и респективно червен картон. В заключителните секунди на първата част Крис Добрев оформи своя хеттрик, след удар от близка дистанция и асистенция на Слави Шопов.

След почивката момчетата на Стефан Стоянов продължиха да търсят попадения и в 50-ата минута стигнаха до четвърти гол, а негов автор отново бе феноменалният в този мач Крис Добрев. След няколко минути Добрев бе близо и до пети гол, но останал очи в очи с вратаря пропусна.

Малко след това националът напусна терена под бурните аплодисменти на публиката. 10 минути преди края Ботев стигна до петото попадение, което бе дело на Даниел Иванов, като роденият през 2002 година нападател бе точен от дузпа. До края на мача "канарчетата" удариха и две греди, чрез Благовест Данчев и Слави Шопов.

По този начин Ботев се класира за следващия кръг за Купата на БФС, докато "смърфовете" ще играят баражи.