Галатасарай шампион в Пловдив, "смърф" взе приза за най-полезен играч
Турският шампион Галарасарай спечели детския турнир "Локомотив Пловдив Къп", който завърши днес на градския стадион "Пловдив", предаде репортер на Plovdiv24.bg. Тимът от Истанбул победи във финала шампиона на Македония - Академия Горан Пандев, с 2:0.
Надпреварата бе за деца от набор 2005 и протече при отлична организация с присъствието на доста футболни легенди.
В мач за третото място Ботев победи домакина Локомотив с 1:0 с гол още в 10-ата секунда. В последната минута на мача черно-белите удариха греда.
Двубоите днес бяха изгледани от собственика на Локомотив Христо Крушарски, почетния президент на Локо Христо Бонев, легендата на Ботев Петър Зехтински и бившия национален селекционер Любо Пенев.
Шампионите бяха наградени от административния директор на черно-белите Атанас Узунов, а индивидуалните награди връчи легендата на Локо Ганчо Пеев.
Призът за най-добър вратар отиде в шампиона на туринра Галатасарай. Голмайстор стана футболист от Академия Горан Пандев, а наградата за най-полезен футболист в турнира заслужи Кристиян Орманов от Локомотив Пд.
Всички отбори получиха купи и медали, а за всички участници в турнира имаше много лакомства, осигурени от спонсори.