Ботев падна с 1:2 от Пирин Благоевград при дублите

17:45 / 17.11.2008
4783
Ботев Пловдив загуби с 1:2 гостуването си на Пирин Благоевград в среща от дублиращото първенство на "А" група. Единственото попадение за "канарчетата" реализира Светослав Илиев от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Стоян Грънчарски. Младият нападател на "жълто-черните" се бе откъснал от защитата, но останал сам срещу вратаря бе повален в наказателното поле. Светослав Илиев бе точен от бялата точка, оформяйки крайният резултат 1:2 15 минути преди края. През първото полувреме благоевградчани бяха отбелязали 2 гола. Треньорът на дубъла Пепо Пенчев заяви за Plovdiv24.bg, че е доволен от играта на отбора, въпреки лошият резултат, тъй като момчетата са играли качествено и са създали доста добри голови положения. Дебют за дубъла направи дошлият на проби хондураски халф Анри Суасо, който игра зад Йордан Етов и Стоян Грънчарски.

Ето и съставът на Ботев: Павел Станев, Деян Бекяров, Чудомир Григоров, Васил Василев, Асен Попов, Светослав Илиев, Васил Кочев, Илиян Йорданов, Анри Суасо, Йордан Етов, Стоян Грънчарски.