Жълт картон и победа за Гамаков при дебюта му в Полша

11:49 / 26.07.2016
1311
Бившият халф на Ботев (Пд) Милен Гамаков дебютира за Лехия Гданск при победата с 2:1 като гост на Гурник Лечна в мач от втория кръг на полската Екстракласа.

Това е първи успех за Лехия от началото на сезона и отборът е шести в класирането.

Гамаков започна титуляр, но остана на терена до 53-ата минута. Той получи жълт картон четири минути преди смяната си с португалеца Марко Пайшао.

Plovdiv24.bg припомня, че в първия мач на Лехия бившето "канарче" остана на резервната скамейка и не се появи в игра.

Лехия поведе в резултата в 28-ата минута, когато бразилецът Жерсон подаде на Милош Красич в наказателното поле, а сръбският нападател стреля без забавяне за 1:0.

Гурник изравни в 53-ата минута с гол на Гжегож Бонин и слаба намеса на вратаря Ваня Савич, но Лехия вкара победното попадение само четири минути по-късно. Томас Кусвик получи топката сам срещу вратаря на домакините Сергиуш Прусак и не сгреши за крайното 1:2.