Григор Димитров приключи с "Уимбълдън“, пропусна мач с Федерер
Първата ракета на България Григор Димитров приключи участието си в най-престижния тенис турнир - "Уимбълдън". Хасковлията отпадна в третия кръг след загуба от американеца Стив Джонсън с 6:7(6), 7:6(3), 6:4, 6:2.
Двубоят започна още снощи, а днес бе прекъсван на няколко пъти заради дъжд.
Така Гришо пропусна шанса да се изправи срещу идола си Роджър Федерер в осминафинална битка.
Швейцарецът елиминира скоростно представителя на домакините Даниел Евънс с 3:0 сета и ще играе именно срещу Стив Джонсън, който е №29 в света.
Димитров със сигурност ще продължи да пада надолу в класацията на АТР, където в момента е под №37.