Марица отчая тотално съперничките си

10:49 / 27.05.2016
1533
Отборът на Марица (Пловдив) до 17 години се класира за националните финали в Държавното първенство по волейбол за девойки младша възраст по особено убедителен начин - без да загуби нито гейм на зоналния турнир, на който бе домакин в залата на Лаута.

Възпитаничките на Георги Илиев и Иван Радичев не срещнаха особени проблеми с другия победител от вчера - Пирин (Разлог), и го разгромиха с 3:0 (25:13, 25:12, 25:10) гейма след едва 55 минути игра. Ани Боздева бе най-резултатна в мача с 15 точки за победителките.

След това Марица си свърши перфектно работата и срещу състава на Хебър (Пазарджик), побеждавайки го с 3:0 (25:4, 25:16, 25:18) също за 55 минути, като Георги Илиев използва възможността да даде почивка на някои от основните си състезателки.

Топреализатор на срещата стана Ралица Георгиева със 17 точки за Марица. Ива Халачева добави 15, а Ана Илиева - 14 точки.

Отборите, класирали се на второ и трето място в турнира, съответно Ахил (София) и Пирин (Разлог), продължават участието си на допълнителни турнири, където ще премерят сили с отбори от останалите три зони.