Три пловдивски отбора в топ8 за Купата на БФС при децата

11:25 / 23.10.2008
1192
Три пловдивски отбора продължават за Купата на БФС в четвъртфиналите. Вчера се изиграха осминафиналните мачове, като и трите ни представителя - Марица, Спартак и Векта, постигнаха победи и чакат жребия за четвъртфиналите.

Най-трудно до победата достигнаха младите "гладиатори". Селекцията на Митко Джоров, набор 95, победи с 2:1 Черно Море. Спартак надиграха тотално противника, като поведоха с 2:0, а изпуснаха още редица положения. Варненци са успели след статично положение да върнат едно от попаденията в края на мача.

Другите два отбора - Марица и Векта постигнаха категорични победи. Детския тим на Марица, с треньор Румен Байрев, спечели с 4:1 срещу Аристон Русе. Векта пък биха с 3:0 Видима Раковски.

Днес други два пловдивски тима ще играят на осминафиналите за Купата на БФС, но в друга възрастова група - юноши-младша. Ботев Пловдив и Ботев 2002 излизат съответно срещу Левски София и Славия, като и двата мача са в столицата. Победителят се определя в един мач.