Пловдивчани обраха медалите в Държавното по спортна аеробика

13:09 / 18.04.2016
1802
В Боровец завърши 28-ото Държавно първенство по спортна аеробика за мъже и жени и 20-ото Държавно първенство за деца юноши и девойки. То бе и решаващо за определяне на националния отбор на България за участие в световното първенство за мъже и жени, юноши и девойки, което ще се проведе в гр. Инчеон, Корея през месец юни.

След тежки и оспорвани квалификации и финали състезателите на СК "Аеробика-АМД" завоюваха 10 златни, 8 сребърни и 2 бронзови медала, като този резултат нареди клуба на първо място по медали в България.

Квоти за шампионата на планетата спечелиха:

Антонио Папазов - 1 място в категории "Индивидуално мъже" и "Смесени Двойки"

Ана-Мария Стоилова - 1 място в Категории "Индивидуално жени" и "Смесени двойки"

Дарина Пашова - 1 място в категории "Индивидуално девойки" и "Групи" (заедно със състезателите Ангел Казаков, Анита Гаврилова, Синтия Мари Ангелова от СК"Самоков" и Симона Благоева от СК"Мега спорт" Хасково)

Стефани Атанасова и Илина Бояджиева - 2 място в категория "Тройки" (заедно със състезателката Светлина Велинова от СК"Самоков").

Ето и останалите медалисти

Във Възрастова Група 12-14, "Индивидуално юноши"

1 място - Христо Манолов
2 място - Васил Христов

"Смесени Двойки"
Сребърен медал - Васил Христов, Лъчезара Стамова
Бронзов медал - Христо Манолов, Бетраис Димитрова

"Групи"
2място - Веселина Райчева, Мария Тютюкова, Полина Гечева, Бетрис Димитрова, Лъчезара Стамова

Във Възрастова Група 9-11 години, "Индивидуално момичета"