Габриела Петрова: Заставам с гордо вдигната глава, не съм опетнила България

6379
7

Спортист №1 на България за 2015 година Габриела Петрова даде днес официална пресконфоренция, на която представи подробности около положителната й допинг проба.

"Искам да кажа, че не съм дошла да се оправдавам за нещо, а съм дошла да кажа цялата истина. Прочетох поне десет различни версии. Заставам пред вас с гордо вдигната глава, защото не съм нарушила антидопинговите правила и не съм опетнила честта на България", заяви Петрова.

Тя изрично подчерта, че не е със спрени състезателни права.

"От тези 140 спортисти, които са уличени в употреба на мелдоний, нито един не е наказан. Не съм наказана, не са ми спрени състезателните права. Поискано ми е обяснение и съм предоставила цялата информация на съответните органи. Изчакваме решение, но няма нищо конкретно", допълни още Петрова.


Още по темата: Габриела Петрова - допинг
Всички новини по темата: (16)

Виж коментарите (7)
Актуални спортни новини:
Мачовете по ТВ! Пълна програма на всички мачове на живо по телевизиите.
Свали на своя телефон: Android или iOS!


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).