Без голове в пловдивското дерби при U17

18:04 / 12.03.2016
2305
Локомотив и Ботев не си отбелязаха гол и завършиха 0:0 в дербито от 20-ия кръг на Елитната юношеска група до 17 години. Двубоят се игра на изкуствения терен в Лаута и бе изгледан от над 150 зрители.

Двата отбора не сътвориха особено атрактивен мач, а по-чистите ситуации бяха създадени от малките "канарчета".

Още в 9-ата минута символичните гости, водени от треньора Иван Цветанов, пропуснаха златна възможност да отбележат. Здравко Жилов центрира от фаул и топката се озова в непокрития Васил Василев, който от пет метра шутира право във вратаря на Локо.

Малко по-късно Димитър Митков се озова в добра позиция, но ударът му бе отразен от вратаря на "смърфовете".

През второто полувреме Ботев имаше превъзходство, но това не доведе до промяна на нулевото реми.