Ботев завърши в ТОП 10 на най-големия детски футболен турнир в света за набор 2003

11:21 / 26.10.2015
2911
Ботев завърши на десето място в крайното класиране на най-големия детски футболен турнир в света за набор 2003 "Данониада". Тази година надпреварата се проведе в град Маракеш, Мароко, а за финалите се класираха 32 отбора от най-добрите държави от целия свят.

След великолепното си представяне в първите два дни на турнира, днес "канарчетата" допуснаха загуба с 0:2 от Япония в битката за деветото място. След невероятна драма шампион тази година са домакините от Мароко, които на финала се наложиха с 3:2 над Мексико.

В крайното класиране "жълто-черните", които представяха България, оставиха зад гърба си футболни колоси като Португалия, Бразилия, Аржентина, Белгия, Англия, Русия и Италия. И този сезон посланик на надпреварата беше легендата на Ювентус и Реал (Мадрид) Зинедин Зидан.