Спартак изпуска първото място в "Б" група след хикс с Локо (СтЗ)

19:36 / 13.09.2008
1549
Спартак Пловдив не успя да бие Локомотив Стара Загора като гост и така изпусна да се качи на първото място във временното класиране на Източната "Б" група. "Гладиаторите" поведоха в 71-ата минута с гол на Георги Стоянов. Той се възползва от грешка в защитата и с мощен шут вкара за 1:0.

Изравнителното попадение падна в края на продължението на второто полувреме. В 92-ата минута след ъглов удар и разбъркване Стилян Попчев вкара за 1:1. У футболистите на Спартак останаха съмнения за засада, но съдиите бяха категорични, че голът е редовен.

С няколко пропуска се отличи нападателят на "гладиаторите" Иван Площаков. Юношата на Марица изпусна на няколко пъти сам срещу вратаря, а в една ситуация нацели горната греда на празна врата от малкото наказателно поле.