Спортните новини: Днес (0) | Вчера (9)
Ботев с класика над Локо при набор 2003
Автор: Екип Plovdiv24.bg 18:07 / 13.09.2015Коментари (2)1981
©
Ботев записа класическа победа с 3:0 над Локомотив в дербито от третия кръг на първенството при набор 2003. Двубоят се игра на естествен терен №1 в "Коматево" и бе изгледан от около 150 зрители. Интересното е, че само преди седмица на същия терен "канарчетата" се наложиха със същия резултат над градския си съперник в мач от Елитната юношеска група до 17 години.

Момчетата на Георги Андонов бяха далеч по-активният отбор, като дори могат да съжаляват, че не постигнаха по-убедителна победа. Още в 12-ата минута Теодор Димитров откри, с хубав диагонален удар. Малко по-късно Димитров отново порази мрежата на "черно-белите", след шут от около 15 метра. Със сериозни пропуски се отчете Атанас Стамболов, който на два пъти пропусна останал очи в очи с вратаря на Локомотив.

След почивката "канарчетата" продължиха да диктуват случващото се. Гостите на няколко пъти се опитаха да стигнат до ситуации, в които да върнат едно попадение, но така и не успяха да го сторят. Вместо това, в 55-ата минута Боян Балчев сложи точка на интригата с гол от близка дистанция. В оставащите минути до края ботевистите удариха на два пъти гредите, чрез Милен Николов и Атанас Стамболов.

+2

Свикнахме ги мургавите на класическа любов!Все тройки,при всички набори от ДЮШ!

Става банално! Томаш за пореден път обясни загуба на своя отбор с липса на класа