Нико Варела няма право да тренира с Ботев до края на месеца
Уругвайското крило Нико Варела, който днес се присъедини към лагера на Ботев няма право да тренира с "канарчетата" до края на месеца, твърди в. "Меридиан мач". Причината за това е, че бившият му клуб Закинтос не е издал бележка за по-ранно право на тренировки. Това обаче няма да се окаже пречка за футболистът от Латинска Америка да подпише договор с "жълто-черните".
Треньорът Петър Пенчев призна, че клубът няма да прави мащабна селекция, тъй като ще се дава път на младите таланти.
"Спортно-техническият щаб се съобразява с възможностите на Ботев. Ние можем да привлечем само свободни агенти и търсим точните футболисти, които ни трябват. Не искаме да правим мащабна селекция и по този начин да затваряме вратите на младите ни играчи към първия отбор. Ще вземем момчета, които ни трябват и в чийто качества сме убедени. Доволен съм от завръщането на Мариян. Той ще продължи кариерата си при нас. Продадохме Чунчуков и веднага реагирахме с Алексиев. Познаваме добре качествата му и се борехме за подписа му", каза наставникът на Ботев.