Шампионът на България Марица ще играе в евротурнирите

2779

Ръководството на ВК Марица (Пловдив) взе решение женският отбор на клуба да се възползва от правото си да играе в европейските клубни турнири през сезон 2015-2016. 
По ранглиста България има право на едно място в континенталните надпревари при жените - в третия по сила евротурнир за Купата на претендентите. 
Възможно е обаче, в случай на незапълнени квоти, европейската конфедерация да изпрати шампионките и носителки на Купа България и във втория най-престижен турнир - за Купата на ЦЕВ, което би гарантирало на Марица поне четири мача за европейските купи. 
Това ще стане ясно на 5 юни, когато в офиса на ЦЕВ в Люксембург ще бъде изтеглен и жребият за тези два евротурнира.


Още по темата: ВК Марица Пловдив - сезон 14/15
Всички новини по темата: (102)

Виж коментарите (0)
Актуални спортни новини:
Мачовете по ТВ! Пълна програма на всички мачове на живо по телевизиите.
Свали на своя телефон: Android или iOS!