Марица претърпя тежка загуба от Левски, спорът за титлата се решава в София

Коментари (3)
20:26 / 05.05.2015
3561
Волейболистките на Марица (Пловдив) претърпяха тежко поражение от Левски (София) с 0:3 (20:25, 24:26, 17:25) във втория мач между двата отбора от финалния плейоф на женското първенство, предаде репортер на Plovdiv24.bg

По този начин "сините" изравниха серията 1:1 победи, като трети решителен мач ще реши кой от двата тима ще спечели шампионската титла на България. Двубоят ще бъде на 8 май (петък) от 17:30 ч в столичната зала "Сиконко".

Момичетата на Радослав Бакърджиев стартираха с разгромното 8:2, като тази разлика бе достатъчна за спечелването на гейма. Във втората част маричанки се опитаха да се мобилизират и да дадат нужния отпор, като доведоха нещата до равенство и кантар 24:24. В решителните моменти обаче "сините" изпуснаха инициативата и затвориха и този гейм в своя полза. В третата част отново гостенките бяха водещата фигура и затвориха мача с чиста победа.