Христо Ботев: Рискувахме здравето на феновете и играчите, затова отложихме дербито
"След преглед на терена, взехме решение двубоя да се отложи за утре от 13,30 часа. До тогава се надявам домакините да положат огромни усилия терена да е годен за игра", каза делегатът на БФС Христо Ботев.
"Освен за феновете, за нас е важно и здравето на футболистите. Затова преценихме, че на този терен има риск за самите играчи", допълни още той.
На въпрос дали Локомотив е застрашен от служебна загуба, ако теренът е в същото състояние Христо Ботев отговори: "Не мога да коментирам. Ние сме длъжности лица на мача, които констатираме върху документите какво се е случило обективно. Има комисии, които върху основа на това взимат решения".