17 аса донесоха на Марица успеха срещу ЦСКА

Коментари (1)
15:05 / 21.02.2015
2405
Марица (Пловдив) постигна четвъртата си победа над ЦСКА (София) от четири мача досега за този сезон в женската Национална волейболна лига. В среща от осемнадесетия кръг вицешампионките надиграха финалистките от миналата година с 3:1 (27:29, 25:22, 25:12, 25:15)* и вече имат 44 точки от 15 победи и 2 загуби, изоставайки на 4 точки от водача Левски (София).

Първият гейм бе най-оспорваният в двубоя и бе решен едва в добавеното време. ЦСКА се възползва от повечето грешки в играта на пловдивчанки, за да поддържа малък аванс и в крайна сметка спечели с 29:27. Инерцията доведе до 6 точки преднина за гостенките на първото техническо прекъсване от втория гейм, но смените, които старши-треньорът на Марица Иван Петков междувременно беше направил, започнаха да дават резултат. С по-опитните Ана Радичева и Марина Ковачева на терена, Жълтите вече имаха предимство от три точки при втората задължителна пауза. Блокадата и сервисът на Марица работеха добре и резултатът бе изравнен след 25:22. Оттук нататък пловдивчанки наложиха тоталното си надмощие. ЦСКА не успя да се справи с началните удари на домакините, и най-вече тези на Таня Събкова и Весела Бончева, и Марица взе трите точки след разгромните 25:12 и 25:15.

Таня Събкова стана топреализатор на мача с 20 точки, цели 7 от които отбелязани директно от сервис. Маричанки постигнаха феноменалните 17 аса общо в срещата, към които добавиха и 12 точки от блокада.

На 25 февруари от 18:00 б.в., Марица гостува на Казанлък Волей (Казанлък) в зала Арсенал за изиграване на отложената среща от единадесетия кръг на шампионата.