Спортните новини: Днес (9) | Вчера (8)
VIP Dent с две контроли преди Eвро 2014 по минифутбол
Автор: Екип Plovdiv24.bg 12:13 / 19.11.2014Коментари (0)1804
Пловдивският отбор VIP Dent ще представя България на започващото в края на ноември в Херцег Нови, Черна Гора европейско първенство по минифутбол. Тимът си осигури това право след като спечели родната Шампионска лига под ръководството на треньора Емил Велев.

Непосредствено преди заминаването си за Черна гора българите ще играят две контроли на родна земя с Кипър и Гърция. Двата мача ще са на 25 ноември, същата вечер и трите тима ще отпътуват заедно за Черна гора.

Нашите са в една група със Словакия, Полша и Уелс, като напред продължават първите два отбора. България открива участието си срещу Полша. Двубоят е насрочен за 27 ноември от 12:00 ч. На следващия ден, играем два мача, като в 11:00 ч. излизаме срещу Уелс, а в 21:00 ч. се изправяме срещу фаворита в групата Словакия. Напред продължават първите два отбора, а общо участниците в шампионата са 24 тима.

България победи Уелс с 4:1 в първия си мач от Евро 2013 на шампионата в Гърция и сега отново среща стария си съперник. Със Словакия имаме 2:2 през 2011 г., когато на 5 ноември отново играхме в една предварителна група. Досега не сме срещали Полша в официален мач, този отбор на последното първенство стигна до четвъртфинал, загубен от бъдещия вицешампион Хърватска. Словаците също излязоха от предварителната си група, като на осминафинал бяха спрени от бъдещия шампион Румъния с 1:0.

Група "F": Германия, Русия, Кипър, Латвия

Минифутболът се играе от 5 полеви и един вратар, на терен с размери 40 х 20 м с хандбални врати. Двете полувремена са по 25 минути, смените са като в хокея, а шпагатите са забранени. В България има над 800 отбора, само в София са над 250. С титлата си това лято пловдивчани за втори път печелят правото да представят България на европейско, в състава им е игралият в "Ботев" (Пловдив), ЦСКА и руското първенство Тодор Тимонов-Принца на Пловдив.