Жълтите с чиста победа на старта на първенството

08:37 / 18.10.2014
1917
Марица (Пловдив) започна по най-добрия възможен начин участието си в новото женско волейболно първенство на страната. В мач от първия кръг Жълтите надиграха като гости Казанлък Волей (Казанлък) с 3:0 (25:20, 26:24, 25:10)* в двубой, продължил 71 минути.

През първата част вицешампионките допуснаха доста брак в играта си и позволиха на Розите да наложат лек първоначален домакински натиск. С добри изяви в нападение и на сервис обаче Марица успя да обърне нещата след второто техническо прекъсване и да спечели гейма с комфортна преднина от 25:20. Пловдивчанки влязоха шеметно във втория гейм и до първата служебна пауза вече водеха с 8:1. На свой ред обаче Казанлък успя да подобри играта си в атака и на начален удар и да догони своите гостенки в резултата. Стигна се до драматичен завършек, в който Марица все пак успя да излезе като победител с 26:24. В третия гейм Жълтите наложиха пълно надмощие с безмилостната си блокада и разгромиха съперника с 25:10.

Топреализатор на мача стана диагоналът на Марица Силвана Чаушева с 15 точки. Центърът Милена Димова добави 10. Тя направи 6 от общо 16-те точкови блокади на пловдивския тим. Разпределителката Весела Бончева пък, която игра само в първите два гейма, впечатли с цели 6 аса.